24.06.2010 10:20

Англия и Германия се срещат на 1/8-финал, Гана също продължава

Видян 1637 пъти | Коментари 0

В драматичен мач Германия успя да се класира на осминафиналите на Мондиал 2010, след като победи минимално Гана с 1:0 на стадион "Сокър Сити" в Йоханесбург. Независимо от несупеха си срещу Бундестима, надеждата на Африка Гана също продължава напред в турнира след победа на Австралия над Сърбия с 2:1.

Тимът на Йоаким Льов стигна доста трудно до победата си, а ако ганайците не бяха пропуснали доста от своите положения, можеше и въобще да не се класира в следващия кръг, което досега не се е случавало в историята на Германия. Играта между тимовете беше изключително динамична и битката започна още в първите минути на мача. Последваха многобройни пропуски и на двата тима, като първото полувреме завърши при нулево равенство. Попадението за Германия дойде в 60-та минута, когато Месут Йозил, стреля от дъгата на наказателното поле и осигури на съотборниците си среща с Англия. В другия мач на стадион "Мбомбела" в Нелспруит състава на Сърбия не успя да се наложи над Австралия и с това загуби шансовете си за осминафинал, след като падна до последно място в групата. Отборът на Радомир Антич започна много активно мача и в 37-та Красич дори стигна до гол, но той беше отменен, заради засада. Второто полувреме беше определено трагично за сърбите, които не намалиха темпото си, но въпреки това получиха два гола от австралийския отбор. В 69-та минута Австралия изненадващо поведе след попадение с глава на Тим Кейхил, а 73-та минута Брет Холман увеличи преднината на Австралия. Все пак Пантелич успя да стигне до гол в 84-та минута, след като Шварцер изтърва топката, а тя попадна в краката на нападателя, който стреля успешно. Така след срещите Германия се качи на върха в групата с шест точки, следвана от Гана и Австралия, които завършиха с еднакви точки, но "Черните звезди" са с по-добра голова разлика, а балканския тим Сърбия падна до последно място в D група. В следващия етап Германия ще срещне дългогодишния си противник Англия, докато Гана ще се опита да победи САЩ, за да се класира на четвъртфиналите.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.