14.06.2010 16:37

Холандия не остави шансове на Дания

Видян 1147 пъти | Коментари 0

Холандия не срещна особени трудности и победи с 2:0 Дания в първия мач от група "Е" на Мондиала, игран на стадион "Сокър Сити" в Йоханесбург.

Лекуващият контузия играч на "лалетата" Ариен Робен се присъедини към лагера на тима в Южна Африка, но не успя да се възстанови навреме за първата среща срещу Дания. Звездата на Дания Никлас Бендтнер пък все още се оплакваше от контузия в слабините, но все пак стартира за своя отбор. Срещата започна с териториално надмощие на "оранжевите". В 21-та минута удар на Ван дер Ваарт от границата на наказателното поле мина над вратата на Дания. Датчаните отговориха с удар на Бендтнер с глава след центриране на Ромедал, но нападателят на Арсенал не успя да насочи добре топката. В 35-та минута Ромедал също пропусна добро положение, след като от удобна позиция стреля право в Стекеленбург. Първата част завърши при нулев резултат, който обаче бе променен веднага след почивката. Холандия взе предимство, след като центриране на Робин Ван Перси бе засечено с глава от Симон Поулсен, който си вкара автогол. Надмощието на холандците продължи и в 83-та минута удар на Снайдер, който се отби в Агер намери гредата на Сьоренсен. Неизбежното обаче се случи две минути по-късно, когато Кайт отблизо се разписа за 2:0, възползвайки се от рикошет в дясната греда след удар на Елиа. Малко след това Поулсен изчисти от голлинията, за да предотврати трети гол във вратата на Дания. Все пак срещата завърши 2:0 и Холандия се поздрави с успеха. В другия мач от тази група излизат отборите на Япония и Камерун.