31.05.2010 13:06

България постигна пълен обрат срещу Аржентина

Видян 1195 пъти | Коментари 0

Във втората приятелска среща между мъжките национални отбори на Аржентина и България в Санта Фе, волейболистите на Силвано Пранди успяха да вземат реванш и победиха своите домакини с 3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:13), стигайки до пълен обрат след 0:2.

На най-конкурентния пост в тима, този на центровете, наставникът на "лъвовете" избра да започне този мач с Виктор Йосифов и Николай Николов. Още в първия гейм обаче Йосифов бе заменен от Теодор Тодоров, който остана на терена до края на мача и игра феноменално. Младият талант на ЦСКА (София) стана втори по резултатност в мача със 17 точки, две от които директно от сервис, 6 на блокада и 9 в нападение при успеваемост от 90%. Другият център Николай Николов също бе много ефективен в нападение и заби успешно 80% от своите атаки, към което добави 6 точкови блокади за общо 14 точки в двубоя. Топреализатор на мача стана Гигазвездата Матей Казийски. Той записа 4 аса, 10 атаки и 4 блокади за общо 18 точки в контролата. Блокадата бе основното оръжие на "лъвовете" в този мач. Те натрупаха цели 24 точки на този елемент срещу само 11 за аржентинците, което наклони везните в полза на българите, след като бяха с пасив от два гейма. Факт е обаче, че Пранди изигра мача с почти постоянна седморка, докато колегата му Хавиер Вебер след втория гейм смени трима от тиулярите си. Както и в първия мач между двата отбора, най-резултатен за домакините бе Лукас Окампо с 16 точки. Това бе и последната проверка на Владимир Николов и компания преди първите им мачове от Световна лига 2010 срещу тима на Бразилия.

Аржентина: Лучано Де Чеко - 2 точки (2 аса, 0 атаки, 0 блокади), Густаво Шолтис - 5 (0, 5, 0), Гийермо Гарсиа - 8 (1, 7, 0), Лукас Окампо - 16 (3, 11, 2), Алехандро Спайич - 13 (0, 2, 2), Мартин Бланко Коста - 8 (0, 6, 2), либеро Пабло Меана, Себастиан Соле - 11 (0, 7, 4), Хавиер Филарди - 1 (0, 1, 0), Николас Уриарте - 1 (1, 0, 0), Лукас Чавес - 6 (1, 5, 0), Гастон Джани - 6 (1, 4, 1), старши треньор Хавиер Вебер;

България: Андрей Жеков - 7 точки (1 ас, 2 атаки, 4 блокади), Владимир Николов - 14 (1, 10, 3), Матей Казийски - 18 (4, 10, 4), Тодор Алексиев - 10 (0, 9, 1), Виктор Йосифов, Николай Николов - 14 (0, 8, 6), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров - 17 (2, 9, 6), либеро Владислав Иванов, Валентин Братоев, старши треньор Силвано Пранди.

бТВ Синема 21 април 21:00ч.