13.09.2009 14:52

Локомотив победи Левски като гост с 2:1

Видян 1885 пъти | Коментари 0

Отборът на Локомотив София победи Левски като гост с 2:1 в дербито на 5-ия кръг в А група, предаде репортер на БГНЕС.

От началото на мача сините бяха по-активни и още в 4-та минута Ортега отбеляза във вратата на червено-черните, но попадението му бе отменено заради засада. В 10-та минута Йовов изскочи на добра позиция и от границата на наказателното поле стреля, но топката мина на сантиметри над гредата. Минута по-късно Седрик Бардон изпълни отлично пряк свободен удар по диагонал на около 25 м от вратата на железничарите, но топката срещна десния страничен стълб, след което се върна в наказателното поле, но там бранител на железничарите изчисти в корнер. В 45-та минута тимът на Локомотив можеше да открие резултата след като Асамоа бе изведен сам срещу вратаря на сините стреля, но Петков спаси със сетни сили. Второто полувреме започна по-динамично за червено-черните, които откриха резултата в 51-та минута. Камбуров тръгна на скорост по левия фланг, подаде на Калоян Карадинов, който финтира двама бранители на шампионите, нахлу в наказателното поле и стреля чудесно от около 12 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на Петков за 1:0. В 60-та минута Йовов изравни резултата след като бе изведен чудесно от Телкийски и от границата на наказателното поле бе безпощаден. В 61-та минута Асамоа нахлу в наказателното поле, където мароканският защитник на Левски Юсеф Рабех го спъна и реферът на срещата Николай Йорданов отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който бе безпощаден и прати топката в мрежата на Петков за 2:1. Реферът отсъди 11-метровият наказателен удар да бъде пребит заради футболист, който е нахлул в наказателното поле преди изпълнението на дузпата. При повторното изпълнение Камбуров отново бе безгрешен от бялата точка. След втория гол на червено-черните шампионите оказаха натиск пред вратата на Валентин Галев, но до гол така и не успяха да стигнат.

бТВ Синема 31 март 21:00ч.