04.09.2009 08:35

България започна Евро 2009 с драматичен успех над Сърбия

Видян 1085 пъти | Коментари 0

Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Сърбия с 3-2 гейма (21:25, 25:17, 19:25, 25:22, 15:11) в първата си среща от Група "D" на 26-то Европейско първенство по волейбол, което се провежда в Турция, информира БГНЕС.

Българският селекционер Пранди започна мача с Андрей Жеков, Христо Цветанов, Виктор Йосифов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Владимир Николов и либерото Теодор Салпаров. Първият гейм започна добре за българските национали, но в крайна сметка сърбите поведоха на първото техническо прекъсване с 6:8. Разликата от две точки се запази до 10:12, а на второто техническо Сърбия вече водеше с 11:16. Момчетата на Силвано Пранди нямаше как да наваксат голямата разлика и в крайна сметка загубиха първия гейм със 21:25. Втората част започна с прекрасна игра на "трикольорите". Те поведоха с 8:6 на първото прекъсване, а на второто разликата вече бе 4 точки - 16:11. Мощен сервис и добра игра на мрежата донесоха успеха за българите във втория гейм с 25:17 и изравняване на резултата на 1-1 гейма.
Западните ни съседи започнаха много съсредоточено третия гейм и поведоха още от неговото начало с 3-6. На второто прекъсване, резултатът бе 14:16 в полза на Сърбия. В крайна сметка, "плавите" поведоха с 1-2 гейма след 19:25. Ситуацията на паркета в залата в Истанбул бе коренно различна в четвъртия гейм. Българските волейболисти поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване, а на второто вече водеха с 16:11. Драмата в края на четвъртия гейм бе доста сериозна, тъй като резултата стана 22:22. Българите обаче показаха силен характер и изравниха на 2-2 гейма след 25:22, с което доведоха нещата до тайбрек. "Трикольорите" започнаха с 4:1 тайбрека, след това се стигна до 5:2, а на техническото прекъсване България водеше с 8:4. Сърбите "стопиха" аванса на българите от три точки и намалиха на 9:8. Невероятни блокади на нашите играчи доведоха до преднина от 13:9. България в крайна сметка спечели табрека с 15:11 и така завоюва първата си победа на Евро 2009.
Българският тим игра доста добре днес, но определено страхотен ден имаше Виктор Йосифов, който спечели няколко изключително важни точки с блока си. Прекрасен ден имаше и разпределителя на нашия тим Андрей Жеков. Другите отбори в нашата група - Италия и Чехия имаха почивен ден. Днес българският национален отбор среща Италия.