23.08.2009 14:38

Отборите ни по плажен волейбол отиват на финал на Балканиадата

Видян 1712 пъти | Коментари 0

Българската женската двойка по плажен волейбол Русена Сланчева и Диана Малинова се класираха безпроблемно на четвъртфиналите на Балканското първенство във Вльора (Албания). "Трикольорките" се паднаха в група "В" заедно с албанската двойка Джека - Джърмени и турските представителки Акдоан - Енгелоглу. Плажните "лъвици" набързо победиха турската двойка с 2:0 гейма (5:21, 10:21), а след това се справиха и с представителките на домакините, побеждавайки ги отново с 2:0 гейма (18:21, 10:21). Така българките си осигуриха първото място в групата, още преди техните съперници да излязат едни срещу други в директен спор за второто място. Сланчева и Малинова ще се изправят в днешния четвъртфинал срещу друга домакинска двойка - сестрите Чосе.

Двете мъжки двойки на България затвърдиха се представиха отличното и се класираха на четвъртфинал на Балканското първенство по плажен волейбол във Вльора (Албания). Константин Митев - Мирослав Градинаров не загубиха нито гейм в двата си мача от груповата фаза. Първо победиха Шекярджи - Ташкиран от Турция с 2:0 (21:16, 21:18), след което се справиха и със сръбската двойка Баста - Тешич с 2:0 (21:16, 21:16). Митев и Градинаров завършиха на първо място в "А" група. В днешния четвъртфинал "лъвовете" се срещнат с двойка от Румъния или Албания, в зависимост от развоя на другите срещи. Другият български тим Теодор Маринов - Валентин Димов завърши на второто място в своята група "B", след като допуснаха загуба от Гьотепе - Гьотепе от Турция с 0:2 (16:21, 18:21). След това обаче "трикольорите" разгромиха албанската двойка Чолаку - Дима с 2:0 (21:4, 21:9). Въпреки че загубата от турците развали перфектния актив на България от първия ден, тя позволи на двете български мъжки двойки да попаднат в различни потоци на директната елиминация, което означава, че те могат да се изправят една срещу друга едва на финала. Маринов и Димов ще играят в днешния четвъртфинал срещу Иванкович - Младенович от Сърбия.