19.07.2009 12:03

Оуен донесе победата на Юнайтед с 3:2 над Малайзия

Видян 1317 пъти | Коментари 0

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи с 3:2 сборен отбор на Малайзия в приятелска среща, играна в Куала Лумпур. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна като титуляр мача, който бе изгледан от около 100 000 фена. Юнайтед поведе още в 9-та минута чрез Уейн Рууни. Бербатов първо шутира към вратата на домакините, но неговият удар бе париран от стража Мохамед Фаризал Марлиас, като за Рууни остана само да вкара топката във вратата за 0:1. В 27-та минута, Рууни беше замесен и във втория гол на английския гранд. Той направи дрибъл до наказателното поле на Малайзия, пусна кълбото между трима бранители към Нани и португалецът се разписа за 0:2. Патрис Евра направи грешка в отбрана и изби топката, а Амри Яхиях препарира Ван Дер Сар от около 25 ярда за 1:2 в 45-та минута. Яхиях се разписа отново за Малайзия в 54-та минута и направи 2:2. Влезлият като резерва Майкъл Оуен отново показа класа и в 85-та минута вкара победния гол за Манчестър Юнайтед за крайния успех с 3:2 в първата си среща с екипа на "червените дяволи", предаде БГНЕС.

Английският шампион Манчестър Юнайтед ще изиграе още един контролен мач в Малайзия, като това ще бъде датата на срещата, на която "червените дяволи" трябваше да срещнат сборен тим на Индонезия. Хотелът, в който трябваше да отседне английския град обаче бе обект на терористична атака и така от ръководството на Юнайтед отказаха категорично да пътуват за Джакарта. Появиха се предложения за мач в Австралия, но този вариант беше отхвърлен. Така Манчестър Юнайтед ще изиграе още един мач със сборния тим на Малайзия, който победи днес с 3:2, съобщиха организаторите. Митко Бербатов, Рууни и Оуен ще срещнат освен това Южна Корея на 24 юли и Шанхай Шенхуа в Пекин на 26 юли.