15.12.2018 07:12

Славия победи лесно Верея в София

Видян 1096 пъти | Коментари 0

Славия завърши с победа есенния дял в Първа лига. Столичани победиха лесно с 4:0 у дома аутсайдера Верея в двубой от 20-ия кръг в шампионата.

"Белите" можеха да поведат в резултата още преди изтичане на първата минута. Илиян Мицански стреля от наказателното поле, но топката се отби в гредата и попадна в Георги Йомов, който също нацели страничния стълб зад Богомил Цинцарски.

В петата минута нов шут на Галин Иванов срещна напречната греда на вратата на старозагорци.

Последваха нови пропуски на Стефан Ашковски и Мицански, за да се стигне до 17-ата минута. Тогава Янис Карабельов стреля точно от наказателното поле и топката спря в мрежата на гостите.

В 27-ата минута Галин Иванов центрира отдясно и Ашковски и след това Карабельов от съвсем близка дистанция не успяха да вкарат втори гол за домакините.

Логичното се случи само две минути след това. Галин Иванов беше оставен сам в малкото наказателно поле след подаване на Ашковски, но стреля слабо, а вратарят Цинцарски си вкара автогол в опита си да парира удара на национала.

След почивката темпото спадна, но домакините достигнаха до нови два гола, а с пропуск се отличи Галин Иванов.

В 67-ата минута Ашковски центрира към Мицански, който отблизо се разписа във вратата на Верея след нова грешка в отбраната на гостите.

Пет минути след това отново бившият национал Ашковски се разписа при добавка след удар на Александър Александров и спасяване на Богомил Цинцарски.До края на двубоя пропуски пред вратата на гостуващия тим направиха голмайсторът Карабельов и Георги Йомов.

След този успех Славия има актив от 24 точки на девето място, докато Верея е на 14-та позиция със само 5 спечелени точки.