02.12.2018 07:12

Реал Мадрид се върна на победния път в Испания

Видян 1386 пъти | Коментари 0

"Реал" Мадрид спечели с 2:0 като домакин на "Валенсия" в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

След успеха кралският клуб, който изненадващо отстъпи с 0:3 на "Ейбар" преди седмица, вече заема 5-ата позиция във временното класиране с актив от 23 точки. "Лос меренгес" са само на 3 точки от лидера "Севиля" и на 2 от втория "Барселона", но и двата тима имат мач по-малко. "Валенсия" остава на незавидното 13-то място със 17 пункта.

На "Бернабеу" "Реал" поведе още в 8-ата минута, когато Даниел Вас от състава на "прилепите" опита да изчисти топката, но не успя и си вкара автогол.

Домакините продължиха да доминират и в 29-ата минута Гарет Бейл засече едно центриране, стражът Нето обаче се намеси.

През втората част "Валенсия" бе близо до изравняването на два пъти. Първо Санти Мина, а после и Габриел направиха пропуски.

Стигна се до 83-ата минута, когато Карим Бензема намери отлично Лукас Васкес в наказателното поле и испанският национал прати топката в мрежата. Главният съдия получи сигнал и изгледа ситуацията с помощта на системата за видеоповторения (VAR). Не бе открита нередност и резултатът стана 2:0.

До края "Реал" пропиля няколко възможности да направи победата си класическа.