12.10.2018 09:50

Делчева си осигури поне сребро в Буенос Айрес

Видян 978 пъти | Коментари 0

Тимът на "Алфа", в който играе българката Мария Делчева, се класира за финала в отборния турнир за смесени състави по бадминтон на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

"Алфа" победи "Тета" със 110:90 и в спора за титлата ще срещне тима на "Омега" един час след полунощ българско време. Така българката си гарантира най-малко сребърен медал от надпреварата.

Мария Делчева игра два мача при победата на "Алфа" - на сингъл и на двойки жени заедно с Хасини Нусака Амбалангодаге (Шри Ланка). Българката и нейните съотборници спечелиха убедително срещата с 20 точки разлика за 84 минути.
Според регламента отборно във всеки мач се играят по 10 срещи и се сумират точките.

В спортната стрелба Кирил Киров участва в отборния смесен турнир на 10 метра пистолет заедно с германката Ванеса Зеегер. С общ резултат 754 точки двамата завършиха трети в квалификациите и влязоха в директните елиминации. На осминафиналите Киров и Зеегер победиха с 10:5 Кейтлин Николас (Франция) и Джеймс Андрю Джон Милър (Великобритания), с което си осигуриха място на четвъртфиналите. Следващите им съперници са Хуана Варгас Руеда (Колумбия) и Ян Лука Карщадт (Германия).

Четвъртфиналите, полуфиналите и финалите за бронза и златото са днес след 15.00 часа българско време.