11.10.2018 10:10

Първи златни медали за България от младежките олимпийски игри

Видян 1231 пъти | Коментари 0

България спечели първи златен медал на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Златни медали спечелиха двамата ни представители в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров. Те бяха част от интернационалния отбор, спечелил първото място в мултинационалното гимнастическо състезание на смесени отбори.

Според регламента се определят 12 отбора, като във всеки един от тях има по 12 представители на различни държави в следния състав: по три момчета и по три момичета от спортната гимнастика, по три момичета от художествената гимнастика, по една смесена двойка от акробатиката, по едно момче и по едно момиче от батута.

Българите бяха с голям принос за титлата на своя мултинационален тим, тъй като още в първия ден на игрите се наредиха трети в квалификациите при смесените двойки в акробатиката и се класираха безпроблемно за финала, където помогнаха на тима си да стигне до златото. 2 медала от тениса осигури новата ни звезда Адриан Андреев на корта с класиране за 1/2 финали.