24.09.2018 07:09

Волейболистите ни загубиха с 2:3 гейма от Канада

Видян 1170 пъти | Коментари 0

Отборът на България загуби драматично с 2:3 гейма (19:25, 14:25, 25:21, 25:19, 10:15) срещу състава на Канада в последния си мач от световния шампионат по волейбол за мъже.
Канадците поведоха с 5:1 в самото начало на двубоя в София, а при първата техническа пауза резултатът стана 8:2.
В края на частта българите опитаха да се доближат в резултата до своя противник, но резултатът стана 19:25 след атака на Шарън Върнън - Евънс.
Във втория гейм превъзходството на "кленовите листа" беше още по-голямо и те имаха аванс от 8:2 и 16:4 при двете технически паузи. Крайното 25:14 дойде след по-голяма съпротива на нашите в последните разигравания.
След това воденият от селекционера Пламен Констинтинов състав успя да се върне в срещата. Играта вървеше точка за точка, но в края на третата част българите поведоха с 24:20, а след това успешна атака на Николай Пенчев осигури първи гейм в полза на България.
В четвъртия гейм отново предложи равностойна игра, но България водеше с 16:13, а след това и с 23:18, което се оказа достатъчно за крайната победа с 25:19.
В тайбрека играта тръгна с леко превъзходство за Канада и отборът от Северна Америка водеше с 8:5 при смяната на полетата. Канадците задържаха аванса си до края и победиха с 15:10 за повече от два часа игра.
В другия мач от нашата група Съедините щати - Иран 3:0 гейма. Американците завършиха първи в тази група, втори са Канада, трети България, четвърти Иран.
Най-резултатен в срещата стана Николай Учиков с 20 точки, а Тодор Скримов добави още 16.
Никълъс Хауг се отличи с 15 точки за Канада.