20.09.2018 09:29

Комфортен успех за Манчестър Юнайтед на старта в Шампионската лига

Видян 949 пъти | Коментари 0

За втори пореден сезон "Манчестър Юнайтед" записа победа с 3:0 срещу шампиона на Швейцария в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. "Червените дяволи" спечелиха убедително гостуването си на дебютиращия в надпреварата тим на "Йънг Бойс".

120 години след основаването си, "жълто-черните" от Берн изиграха първия си двубой в турнира, но той не се оказа приказен за повече от 30 хиляди зрители по трибуните на стадион "Ванкдорф".

Домакините бяха равностойни на именития си съперник до 30-ата минута, но само пет по-късно допуснаха попадение. Капитанът на гостите Пол Погба осъществи двойно подаване с Фред и прати топката във вратата чрез перфектен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле. Ситуацията се влоши още повече за Йънг Бойс малко преди почивката, когато главният съдия Денис Айтекин отсъди дузпа в полза на "червените дяволи" за игра с ръка на Кевин Мбабу.

Погба не сгреши при изпълнението и вече има 4 гола от началото на сезона във всички турнири, три от тях след 11-метрови наказателни удари. Френският халф имаше основна роля и при третото попадение на своя тим, като асистира на Антони Марсиал в 66-ата минута. Сънародникът на Погба сложи край на головата си суша, продължила 240 дни от януари месец насам.

Успехът, чрез който "Ман Юнайтед" спря серията си от две поредни поражения при гостувания на швейцарски отбори, е трети последователен за тима във всички турнири. Йънг Бойс записа първо поражение в 11 официални мача за сезона.

Дебют за "червените дяволи" направи десният бек Диого Далот. 19-годишният португалец замести Антония Валенсия и остана на терена през целия двубой, действайки стабилно в своята зона. Сред титулярите на "Юнайтед" се завърнаха също Люк Шоу, Неманя Матич и Маркъс Рашфорд, а Хуан Мата и Андреас Перейра влязоха в игра през втората част.

Във втория кръг от Група 8 на 2 октомври английският гранд приема "Валенсия", докато за "Йънг Бойс" предстои сложна визита на "Ювентус".