15.07.2018 07:07

Джокович е на финал след двудневна драма срещу Надал

Видян 1348 пъти | Коментари 0

Новак Джокович се класира за петия си финал на "Уимбълдън" след драматична победа над Рафаел Надал със 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8.

Двамата изиграха поредния страхотен мач помежду си, продължил 5 часа и 25 минути, играни в два различни дни. Двубоят започна в петък, но доста по-късно от очакваното заради мача между Кевин Андерсън и Джон Иснър, който продължи 99 гейма и 6 часа и 36 минути.

Джокович и Надал изиграха три сета, но срещата бе прекъсната малко след 23 ч местно време при 2:1 в полза на сърбина 6:4, 3:6, 7:6.

Днешното доиграване започна с доста оспорван гейм, в който Надал трябваше да спасява две точки за пробив на Джокович.

Той се справи, за да достигне до пробив във втория гейм, който бе затвърден и Матадора поведе с 3:0.

Джокович не се стъписа и се възползва от леко колебание в съперника и върна пробива за 3:2, предаде Дир.бг. Сърбинът изравни резултата, но в осмия гейм Надал отново проби и поведе с 5:3.

Сръбският тенисист отново показа характер и поведе с 40:0 в следващия гейм. Надал обаче направи четири блестящи разигравания, с които обърна и спечели четвъртия сет.

bTV Cinema 24 март 21:00ч.